ZABIERZ FISKUSOWI ODDAJ HARCERZOWI –
PROSIMY O WPŁATY 1 % - WIĘCEJ INFORMACJI
W ZAKŁADCE : PODARUJ 1% .

sobota, 1 grudnia 2018

Jaskinia pracowitości + szóstki

Na czwartkowej zbiórce wyruszyliśmy z zuchami do "Jaskini pracowitości" szukać skarbu. Druhna Karolina przeczytała nam opowiadanie o dzieciach, które pomimo, że miały problem np. z tabliczką mnożenia, starały się aby pokonać trudności i im się to udało. Tam, po paru konkurencjach sportowych tj.: skakanie na skakance, rzucanie piłeczką do kosza oraz skakanie z balonem pomiędzy kolanami utworzyliśmy nasze szóstki. Podczas konkurencji zuchy dały z siebie wszystko. Konkurencje polegały na dokładności a nie na szybkości. Przy okazji zuchy poznały kolejne "Prawo Zucha" - ZUCH STARA SIĘ BYĆ CORAZ LEPSZY. Zrozumiały, że należy zawsze się starać i jeśli nam coś nie wychodzi to należy dalej ćwiczyć i się doskonalić.

Znalezione obrazy dla zapytania szóstkowyNasza gromada od czwartku składa się z 4 szóstek. Szóstki to takie grupy w których zuchy będą pracowały na każdej zbiórce. Jak przystało na grupę, to każda powinna mieć nazwę oraz swojego przywódcę czyli szóstkowego. A oto składy szóstek:

1. "TĘCZOWE PAJĘCZYNKI"
* Oliwia - szóstkowa
* Madzia
* Karolina
* Ewa
* Natalka

2. "ŁOWCY SŁOŃCA"
* Milena - szóstkowa
* Maja
* Zosia
* Madzia
* Emilia
* Julia

3. "PĘDZĄCE SŁONECZNIKI"
* Krzysiu - szóstkowy
* Szymon W.
* Makar
* Ksawery
* Szymon M.

4. "SŁONECZNE ORŁY"
* Hubert - szóstkowy
* Jasiu
* Nikodem
* Michał
* Rafał

Gratuluję wszystkim i życzę wytrwałości oraz dobrej zabawy!
Na następnej zbiórce na apelu szóstkowi będą meldować swoje szóstki. Na pewno dadzą radę. Trzymam kciuki.

W związku z tym, iż bierzemy udział w kiermaszu świątecznym w SP 1 w dniach 5 i 6 grudnia potrzebujemy dwoje rodziców (jednego w środę i jednego w czwartek) ok godz. 14.00 aby pomógł posprzątać nasz straganik. Proszę o zgłoszenia pod numer telefonu 503 139 934 - drużynowa Jolanta Kudla lub 511 587 287 - komendant Szczepu Jacek Kudla.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza