ZABIERZ FISKUSOWI ODDAJ HARCERZOWI –
PROSIMY O WPŁATY 1 % - WIĘCEJ INFORMACJI
W ZAKŁADCE : PODARUJ 1% .

Nasze prace

Na zbiórce 20.04.2012 r. pisaliśmy bajki zawierające podane słowa. A oto wynik naszej pracy:
grupa 1: słowa: wróżka, różdżka, czary, elfy, kwiaty

Daleko daleko w dalekiej krainie rosły kwiaty. W tej krainie mieszkała wróżka i elfy. Ta wróżka umiała czarować różdżką. Wróżka zamieniła elfy w kwiaty. Wróżka powiedziała: czary mary i cały świat zrobił się szary.

grupa 2: słowa: drzewa, jezioro, księżniczka, wilki, uśmiech

Dawno dawno temu żyła sobie księżniczka. Raz poszła nad jezioro i spotkała wilki. Wilki przywiązały ją do drzewa. Przyjechał uśmiechnięty książę i ją uratował. I żyli długo i szczęśliwie.

grupa 3: słowa: wioska, skrzaty, ogień, gwiazdy, noc

Dawno, dawno temu, każdej nocy skrzaty rozkładały się pod gwieździstym niebem i rozpalały ognisko i jadły wtedy pianki. Pewnej nocy przyjechał niespodziewanie Gargamel i zaczarował skrzaty tak, aby nie mogły pomagać ludziom. Wtem zza krzaków wyskoczył koń Rafał i wypędził Gargamela. Jednak dalej skrzaty były zaczarowane i koń Rafał nie wiedział jak je odczarować. Jedyna nadzieja była we wróżce. Koń Rafał ją przywołał i ... nagle się pojawiła, znikąd. Koń Rafał poprosił ją o pomoc. Wróżka jednym machnięciem różdżki odczarowała skrzaty. Cała wioska była wdzięczna wróżce i życie we wiosce wróciło do normy.

grupa 4: słowa: las, krasnoludki, grzyby, domek, świeczka

Idzie Jaś przez las i spotyka krasnoludka i widzi, że krasnoludek zbiera grzyby. Jasiu się go pyta:
- Gdzie ty idziesz?
- Do domku.
- A masz jakieś światło?
- Tak zapalę świeczkę.
Rozchodzą się. 


grupa 5: słowa: czarownica, kot, góra, księga, kurza stopka

Za górami, za lasami mieszkała czarownica ze swoim czarnym kotem. Pewnego dnia brzydka czarownica użyła księgi czarów, żeby znaleźć przepis na miksturę odmładzającą. Gdy znalazła to przez przypadek wrzuciła tam kurzą stopkę. I gdy już wypiła to się jeszcze bardziej postarzała.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza