ZABIERZ FISKUSOWI ODDAJ HARCERZOWI –
PROSIMY O WPŁATY 1 % - WIĘCEJ INFORMACJI
W ZAKŁADCE : PODARUJ 1% .

środa, 12 listopada 2014

Święto Nipodległości

Post o piątkowej zbiórce poniżej - nie zapomnijcie o zadaniu międzyzbiórkowym.


Bardzo dziękuję wszystkim zuchom, harcerzom i instruktorom Szczepu za bardzo liczną reprezentację podczas obchodów Święta Niepodległości (tak dla statystyki było nas 65 osób).

Ten szczególny dzień dla każdego Polaka rozpoczęliśmy Mszą Św. za Ojczyznę, po której 16 osobowa drużyna udała się na granicę Łazisk Górnych, Średnich i Dolnych gdzie uczestniczyliśmy w poświęceniu kapliczki Jana Chrzciciela patrona Łazisk.

Następnie udaliśmy się do harcówki Szczepu, w której odbyło się spotkanie patriotyczne całego Szczepu, Towarzystwa Przyjaciół Łazisk, Koła Przyjaciół Harcerstwa oraz zaproszonych gości z panem Aleksandrem Wyra Burmistrzem Łazisk Górnych.

Tym razem postanowiliśmy, że to radosne święto uczcimy na wesoło. Dlatego też w trakcie świeczkowiska wszyscy zaproszeni goście zagrali w "Milionerów" połączonych z "Familiadą" . Każda z drużyn (a było ich sześć) za zadanie miała wybrać prawidłową odpowiedź na zadawane pytania. Nie było to łatwe zadanie gdyż odpowiedzi były udzielane przez respondentów (więc czasem wygrywała odpowiedź nieprawidłowa).
Wśród pytań były również takie, które dotyczyły naszej małej "Ojczyzny" czyli Łazisk. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Miejski w Łaziskach Górnych oraz Towarzystwo Przyjaciół Łazisk.

Zdjęcia są już dostępne w galerii Szczepu : www.szczeplaziska.zhp.net.pl

Czuwaj!
phm. Jacek Kudla
Komendant Szczepu. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza