ZABIERZ FISKUSOWI ODDAJ HARCERZOWI –
PROSIMY O WPŁATY 1 % - WIĘCEJ INFORMACJI
W ZAKŁADCE : PODARUJ 1% .

poniedziałek, 22 września 2014

Zlotowe informacje

W sobotę dwie gromady naszego Szczepu wróciły z Zuchowego Zlotu Chorągwi Śląskiej - Śladami Antka Cwaniaka organizowanego z okazji 100 -lecia ruchu zuchowego w Polsce.
Pomimo ulewnego deszczu, który towarzyszył nam podczas wyjazdu do Parku Śląskiego w Chorzowie wszyscy wyruszyliśmy z wiarą, że jednak przestanie padać. I tak się stało mimo drobnej mżawki od czasu do czasu, rozpoczęliśmy nasz zlot apelem wszystkich gromad. Następnie udaliśmy się do Laboratorium Bioróżnorodności gdzie przeprowadziliśmy kilka doświadczeń. Później wędrowaliśmy alejkami parku w poszukiwaniu śladów Antka Cwaniaka. Wykonaliśmy kilka zadań po czym udaliśmy się na obiad. Po nim wyruszyliśmy do Planetarium w celu wykonania ostatnich zadań oraz na specjalny "kosmiczny pokaz".

Na kończącym zlot apelu zamknęliśmy w "Kapsule Czasu" kronikę z kartkami, które przygotowała każda gromada biorąca udział w zlocie, wstążki z naszymi podpisami, oraz nasze zlotowe zdjęcie. Kapsuła zostanie złożona w Filii Muzeum Harcerstwa, które powstaje w Bibliotece Śląskiej. Zostanie otwarta za równo 100 lat.

Apel przyniósł również kilka ważnych informacji. Dowiedzieliśmy się że nasze gromady zuchowe: Słonecznikowe Ludki oraz Tropiciele Słońca zostały Mistrzowskimi Gromadami Chorągwi Śląskiej ZHP a ich drużynowa dh. Jola - Mistrzowskim Drużynowym oraz otrzymała tytuł "Wodza Zuchowego" przyznanego z okazji 100-lecia ruchu zuchowego w Polsce. Serdecznie gratulujemy.

Zapraszam do galerii gdzie można zobaczyć zdjęcia ze zlotu, w tym nasze zdjęcie z Komendantem Chorągwi Śląskiej ZHP dh. hm. Andrzejem Lichotą, zdjęcia kapsuły czasu oraz nasz list do dh. Naczelnik.

phm. Jacek Kudla
Komendant Szczepu

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza