ZABIERZ FISKUSOWI ODDAJ HARCERZOWI –
PROSIMY O WPŁATY 1 % - WIĘCEJ INFORMACJI
W ZAKŁADCE : PODARUJ 1% .

czwartek, 18 października 2018

skarb + rajd

Znalezione obrazy dla zapytania wędrówkiNa dzisiejszej zbiórce zuchy zastanawiały się co to jest skarb. Na początku zbiórki dowiedziały się, że w najbliższym czasie niektórych z nich odwiedzę z druhną Karoliną w szkole i tam dowiedzą się co trzeba zrobić aby skarb zdobyć. Jaki to skarb? Wszyscy dowiedzą się na zbiórkach. Potem ćwiczyliśmy w jaki sposób zdobyć skarb - przede wszystkim trzeba być bardzo cicho. Gratulujemy Szymkowi - był bbaarrddzzoo cicho i jako jedyny zdobył skarb. Potem zuchy przekonały się, że bronić skarbu nie jest wcale łatwo.
Podzieleni na 2 szóstki ruszyliśmy na miasto na zwiad na którym zuchy zadawały przechodniom pytanie: "jaki jest twój największy skarb?". Odpowiedzi były różne a jakie? - to było następne zadanie dla zuchów. Każdy musiał pokazać innym (bez używania głosu) jedną z odpowiedzi przechodniów.
Ziarenko zostało zasiane - mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu wykiełkuje.

Do zobaczenia w sobotę na rajdzie. Jak już informowaliśmy: spotykamy się o 8.45 przed halą MOSiR w Łaziskach. Ubieramy koszulki Szczepu (nie zabieramy munduru). Zabieramy ze sobą coś do zjedzenia, picia i kiełbaski na ognisko. Plecaki pakujemy w taki sposób żebyśmy potrafili go unieść. Nie bierzemy chipsów, coli itp. - do plecaka można zabrać odrobinę czekolady - ona zawsze dodaje energii. I nie zapominamy ubrać się na cebulkę stosownie do pogody.
No i jeszcze jedno: zabieramy ze sobą mnóstwo dobrego humoru.
Zuchy które mają problemy z jazdą autobusem - zabieramy coś na drogę i woreczek w zapasie.

Pamiętajcie! Rodzice jadą osobnym autobusem niż dzieci! Wiem, że niektórzy są zadowoleni :)
Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza