ZABIERZ FISKUSOWI ODDAJ HARCERZOWI –
PROSIMY O WPŁATY 1 % - WIĘCEJ INFORMACJI
W ZAKŁADCE : PODARUJ 1% .

niedziela, 16 czerwca 2013

Wspomnienia z biwaku

Zakończył się pierwszy biwak naszego szczepu. Wzięły w nim udział wszystkie drużyny.
Tematyką biwaku była Tajemnicza Wyspa. Więc gdy tylko dojechaliśmy na miejsce zuchy dowiedziały się że na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności wylądowały na bezludnej wyspie.
Jak przystało na rozbitków na początku należało przygotować sobie miejsce na nocleg, więc każda z szóstek zajęła swoje miejsca noclegowe. Kolejną czynnością jaką zuchy wykonały były flagi, ponieważ każda baza rozbitków musi takową posiadać. Zuchy poznały również w jaki sposób można wyznaczyć kierunki świata. Kolejnym zadaniem była zuchowa gra terenowa podczas której zuchy poszukiwały pożywienia (tak ważnego do przetrwania na wyspie). Gdy już wszystkie szóstki znalazły swoje pakunki, przystąpiły do organizacji zuchowej kuchni, w której nasze zuchy zrobiły sałatkę owocową dla wszystkich drużyn (informacja od drużyn harcerskich - bardzo nam smakowało). Nauczyliśmy się również jak buduje się stosy ogniskowe, oraz jakie są ich rodzaje.
Wieczorem wszystkie drużyny spotkały się na wspólnym pierwszym ognisku szczepu. Każda z drużyn przedstawiła się prezentując okrzyk i piosenkę, oraz historię swojej gromady.
Każda z grup wiekowych poznała swoich przyszłych drużynowych.
W kolejnym dniu zuchy wykonały tratwy - ponieważ musieliśmy jakoś wrócić do domu.
Następnie zeszliśmy nad Wisłę aby nasze tratwy mogły popłynąć  - początki były trudne ale jednak jakoś nam się udało.

Nie mogło oczywiście na biwaku obejść się bez obietnicy zuchowej, którą złożyły zuchy z Gromady Zuchowej Tropiciele Słońca oraz kilku zuchów z 8 Gromady Zuchowej Słonecznikowe Ludki.

Wyjazd naszego szczepu na ten wspaniały biwak był możliwy dzięki wsparciu jakie uzyskaliśmy z Urzędu Miasta Łaziska Górne w ramach projektu TERAZ NASZ CZAS - Metoda harcerska 100 lat doświadczeń w wychowaniu dzieci i młodzieży.

Mamy nadzieję, że jutro uda nam się umieścić zdjęcia w galerii gromady z naszego biwaku.
Zapraszamy do odwiedzin.
Wszystkie zdjęcia z zajęć zuchowych oraz harcerskich będą dostępne na stronie szczepu:
www.szczeplaziska.zhp.net.pl 
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza