ZABIERZ FISKUSOWI ODDAJ HARCERZOWI –
PROSIMY O WPŁATY 1 % - WIĘCEJ INFORMACJI
W ZAKŁADCE : PODARUJ 1% .

piątek, 28 września 2012

Nowa sprawność zespołowa

Dzisiaj na zbiórce zuchy rozpoczęły zdobywanie nowej sprawności zespołowej - ZACZAROWANA PALETA. Jest to sprawność podczas, której zuchy będą poznawały różne techniki plastyczne.
Zbiórka rozpoczęła się od Targu Sprawności - na czterech stoiskach zaprezentowaliśmy sprawności indywidualne związane z sprawnością zespołową, którą będzie zdobywać cała nasza gromada.
Zuchy zapoznały się z tymi sprawnościami oraz miały możliwość wyboru jednej z czterech sprawności. Pierwszą był KRONIKARZ - na stoisku dh. Jacek wyjaśnił znaczenie słowa kronika oraz zuchy robiły własne zakładki do książek. Na drugim stoisku była sprawność DEKORATORA/KI - tutaj dh. Natalia z dh. Kamilą pokazywały jak nakrywać do stołu oraz uczyły dzieci wykonywać ozdobne serwetki na stoły. Na trzecim stoisku dh. Jola prezentowała sprawność RZEŹBIARZA/RKI - wytłumaczyła również co to jest rzeźba, płaskorzeźba oraz rytownictwo, dzieci wykonywały także własne rzeźby z plasteliny.
Na ostatnim stoisku dh. Daria starała się zachęcić zuchy do zdobywania sprawności PLASTYKA/CZKI - zuchy zapoznawały się z różnymi technikami plastycznymi oraz wykonywały własny plakat o tematyce dowolnej.

W związku z rozpoczęciem przez naszą gromadę zdobywania sprawności indywidualnych, zuchy po wybraniu odpowiadającej im sprawności otrzymały karty sprawności. Zamieszczone są tam zadania, które zuchy muszą wykonać aby otrzymać daną sprawność. Zdobywanie danej sprawności nie jest obowiązkowe, dzieci mogą ale nie muszą wykonywać zadań zapisanych w kartach, czas zdobywania danej sprawności również jest dobrowolny.
Zdjęcia ze zbiórki dostępne są w galerii gromady.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza